Мансардні вікна:

Roto, Рото Velux, Велюкс

Поява мансардних вікон

   Мансардне вікно призначене для установки в даху будівлі і забезпечує гарне освітлення горищних приміщень. До XVII століття вони вважалися непридатними для житла, доки паризький архітектор Франсуа Мансар не запропонував облаштувати в них недорогі квартири. На честь нього такі приміщення і стали називатися мансардами, але частіше – «шпаківнями», адже вони були крихітними і погано освітленими. Тоді для цього використовувалися маленькі «слухові» вікна. Мансардні ж вікна в сучасному розумінні з’явилися вже після Другої світової війни. Тоді через руйнування в Європі катастрофічно не вистачало житла, під яке активно пристосовувалися горища. Зробити мансарди більш комфортними вдалося датському інженеру та архітектору Віллуму Канн Расмуссену. Саме він розробив конструкцію, яка встановлюється прямо в скат покрівлі, пропускаючи всередину сонячні промені.

Декілька переваг мансардних вікон

  • чудова освітленість кімнати завдяки тому, що вікно стоїть під кутом до стін, а площина скла повернута до неба, це в двічі більше освітлення площи кімнати ніж від фронтального звичайного вікна;
  • візуальне розширення простору приміщення;
  • забезпечення природної вентиляції завдяки можливості провітрювання;
  • висока герметичність, звуко- і теплоізоляція;
  • підтримання оптимального мікроклімату;
  • легкий доступ на дах і варіант запасного виходу в екстрених ситуаціях;
  • комфорт і простота у використанні, а також практичність в догляді.

   Мансардні вікна зазвичай розташовуються під кутом до стін. Завдяки цьому, з одного боку, вони пропускають більше світла, з іншого потребують додатковий захист від сонця. Тому варто заздалегідь продумати наявність жалюзі, маркіз або ролет, від яких також залежать ціни мансардних вікон. У дах вони монтуються різними способами, що теж може вплинути на вартість готової конструкції.

   Мансардні вікна витримують серйозні зовнішні навантаження (дощ, сніг, сильний вітер, інші атмосферні явища). Зрозуміло, що до них пред’являються підвищені вимоги жорсткості, міцності, надійності та безпеки. У зв’язку з цим, потрібно серйозно підійти до вибору виробника, у якого дійсно варто купити мансардне вікно, що має всі необхідні характеристики.

Контактна інформація Карта сайту
© 2000-2009 « Все для Вашої покрівлі »